Katehetski ured Gospićko-senjske biskupije

Završetak Veselih vjerskih igraonica

og vesela vjerksa igraonica(Ogulin, 11.6.2015.) - U četvrtak 11. lipnja u pastoralnoj dvorani župe sv. Križa održana je završna priredba „Vesele vjerske igraonice“ za djecu predškolske dobi s prostora Ogulina. Bila je to druga pastoralna godina da se djeca predškolske dobi u suradnji sa župom sv Križa tijekom godine sastaju dva sata tjedno pod nadzorom odgajateljica dječjeg vrtića Bistrac iz Ogulina i župnih animatora. Tijekom pastoralne godine šesnaestero djece i iz deset obitelji realiziralo je sadržaje bazirane na priručniku odgajatelja u vjeri kao i vlastitih igraonica s vjerskim sadržajima. Završna priredba prepuna glazbeno recitatorskih i vjerskih sadržaja pokazala je trud animatora i odgajatelja kao i želju djece za usvajanjem vjerskih sadržaja.

Na kraju priredbe na kojoj su uz roditelje i članove obitelji djece nazočila i ravnateljica Dječjeg vrtića Bistrac Ivanka Turković, župnik i dekan ogulinski preč. Robert Zubović je poručio: „Velika je zadaća i odgovornost roditelja prema njihovoj djeci nakon krštenja odgajati ih u vjerskom duhu, pogotovo u naše vrijeme koje je protiv očinstva i majčinstva. Mi kao župa vas želimo ohrabriti u stvaranju dobrih temelja za zdravu i pobožnu djecu koji će kasnije biti i odgovorni roditelji.“ U ovogodišnjoj Veseloj vjerskoj igraonici su sudjelovale odgajateljice Bernarda Ceranić i Tatjana Salopek Pintar kao i animatorica Marija Kalmar. Tatjana Salopek Pintar na kraju je svim ovogodišnjim sudionicima Vesele vjerske igraonice podijelila zahvalnice župe sv. Križa a zatim je održano ugodno druženje.

Tags: Ogulin, vjerska igraonica, Bistrac, predškolci