CETINGRAD: Sv. Josip i godišnji sajam

(19. 3. 2010. – M. P.) U župi Uznesenja BDM u Cetingradu svečano se slavi i Sveti Josip. Misu u 12 sati predvodio je vlč. Antonio Čutura, župnik u Cvitoviću i Lađevcu u koncelebraciji s župnikom mons. Marjanom Ožurom i sedmoricom svećenika. Propovjednik Čutura je istaknuo zbunjenost Josipa, Marije i Abrahama pred Božjim planom i nastavio: „Ali oni su veliki upravo zato što su, unatoč tjeskobi i nerazumijevanju, prihvatili Božji plan. Koliko smo mi spremni ostaviti naše krute šablone i uputiti se za Božjom novosti?“
Među vjernicima bio je i načelnik općine Milan Gašparin, dožupani ličko-senjski i karlovački Tomo Orešković i Josip Šafar, direktor plantaže jabuka u Trnovima Marijan Filipovića. Narod pristupa svetoj Pričesti, hrani besmrtnosti.
Na blagdan sv. Josipa u Cetingradu se održava godišnji sajam na kojem se skupljaju ljudi iz cijelog slunjskog kraja i pograničnih bosanskih mjesta. Uz uobičajene sajamske stvarčice u Cetingradu se mogu nabaviti konji, krave, magarci, poljoprivredni alat, rabljeni traktori, prikolice…