Biskup Križić predvodio misu za Dan Ličko-senjske županije

gs dan ls zupanije b(Gospić, 22.5.2018.) - Ove godine slavlje Dana Ličko-senjske županija počelo je dan ranije, tj. 22. svibnja, svečanom svetom misom koju je za čelnike i stanovnike Županije, u gospićkoj Katedrali predvodio gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić u zajedništvu s tajnikom i kancelarom biskupije preč. Mišelom Grgurićem, ravnateljem Caritasa preč. Lukom Blaževićem i župnikom preč. Mariom Vazgečem. Svetu misu pjevanjem je uzveličao katedralni zbor pod vodstvom Franje Puškarića.

Svetkovina Duhova i krizma u gospićkoj Katedrali

gs krizma(Gospić, 20.5.2018.) - Na svetkovinu Duhova, 20. svibnja 2018. svečano misno slavlje u gospićkoj katedrali Navještenja BDM predvodio je gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić u zajedništvu s tajnikom i kancelarom biskupije preč. Mišelom Grgurićem i župnikom gospićkim preč. Mariom Vazgečem te podijelio sakrament sv. potvrde. Na početku je Biskupa i prisutne pozdravio župnik Vazgeč, a potom je krizmanica Nika Krpan Biskupu u dobrodošlici istaknula da njih 80 krizmanika s radošću iščekuju trenutak u kome će im podijeliti sakrament kršćanske zrelosti, opečatiti ih pečatom Duha Svetoga. Krizmanik Luka Laktić predao je Biskupu buket cvijeća.

Hodočašće svećenika Gospićko-senjske biskupije na Krasno

krasno svec hodo(Krasno, 14.5.2018.) - Svećenici Gospićko-senjske biskupije, u ponedjeljak 14. svibnja okupili su se na hodočasničkom susretu u svetištu Majke Božje od Krasna, zaštitnice biskupije. Susret, na koji se odazvala velika većina svećenika, započeo je koncelebriranim euharistijskim slavljem koje je predvodio ordinarij mons. Zdenko Križić. Uvodeći u misno slavlje naveo je dvostruki razlog toga susreta – zajednička i osobna zahvalnost Majci Božjoj za sve isprošene milosti tijekom "punoljetnosti" Gospićko-senjske biskupije te preporuka za pomoć u hodu prema 20. obljetnici osnutka biskupije.

Biskup Bogović uoči Duhova u Ogulinu

og biskup bogovic i duhovi B(Ogulin, 19.5.2018.) - Gospićko-senjski biskup u miru Mile Bogović predslavio je uoči Duhova svečano misno slavlje u najvećoj župi gospićko-senjske biskupije, sv. Križa u Ogulinu u subotu 19. svibnja na kojoj je podijelio sakrament svete krizme. Suslavili su župnik župe sv. Križa Josip Štefančić i župni vikar vlč. Herbert Berisha te župnik župe bl. A. Stepinca fra Petar Grubišić. Glazbom je misno slavlje uzveličao zbor mladih Glas ljubavi pod vodstvom Karle Tripalo.

Održan 12.festival duhovne glazbe Tonkafest

og tonkafest 2018 E(Ogulin, 13.5.2018.) - U nedjelju 13. svibnja održan je u Ogulinu dvanaesti po redu festival duhovne glazbe Tonkafest 2018. kome je jedan od pokrovitelja Gospićko-senjske biskupija, a na njemu je nazočio i gospićko-senjski biskup Zdenko Križić. Tonkafest organizira udruga Oda prijateljstvu iz Ogulina i jedini je festival duhovne glazbe u Gospićko-senjskoj biskupiji i Karlovačkoj županiji, a jedini je humanitarni festival duhovne glazbe u Hrvatskoj čiji organizator i pokretač je skupina ljudi pod vodstvom prof. Hrvoja Magdića. Festival je održan u Školskoj sportskoj dvorani pred oko 300 gledatelja a nastupilo je 11 izvođača koji su se nadmetali za nagradu publike i žirija.

Continue Reading

Svečanost otvaranja biskupijskog postupka beatifikacije ili proglašenja mučeništva Službenica Božjih s. Žarke Julijane Ivasić i šest sestara

beatifikacija Ivasić A(Gospić, 16.5.2018.) - Župa Gospić svake godine 16. svibnja obilježava godišnjicu mučeničke smrti redovnice časne sestre Žarke Ivasić, strijeljane 16. svibnja 1946. na gospićkom groblju uz kapelu Sv. Marije Magdalene, nakon namještenog komunističkog suđenja i 275 dana provedenih u zatvorima OZNE u Osijeku, Zagrebu i Gospiću. Ove godine u gospićkoj katedrali upriličena je svečanost otvaranja biskupijskog postupka beatifikacije ili proglašenja mučeništva Službenica Božjih s. Žarke Julijane Ivasić i šest sestara: s. Kornelije Armine Horvat,s. Lipharde Josipe Horvat, s. Geralde Ane Jakob, s. Konstantine Roze Mesar, s. Trofime Mande Miloslavić, s. Blande Katarine Stipetić - iz Družbe sestara milosrdnica svetog Vinka Paulskoga – Zagreb, koje su također žrtve komunističkog režima – ubijene iz mržnje prema vjeri. Obilježavanje godišnjice s. Žarke počelo je u 16,15 sati kod njezinog groba. Okupile su se sestre milosrdnice iz svih krajeva Hrvatske, te Bosne i Hercegovine, njezini štovatelji, domaći vjernici kao i mještani s. Žarke iz Krašića.

Biskup Križić na Spasovo u Cerovniku

cer uzasasce a(Cerovnik, 10.5.2018.) -  U četvrtak 10. svibnja u župi Cerovnik u Ogulinskom dekanatu svečano je proslavljen blagdan nebeskog zaštitnika župe, Uzašašće Gospodinovo. Misno slavlje u nazočnosti brojnih župljana i hodočasnika predslavio je gospićko-senjski biskup Zdenko Križić u suslavlju mjesnog župnika i upravitelja svetišta Gospe od Čudesa u Oštarijama popa Antuna Luketića, svog tajnika Mišela Grgurića, župnika Ogulina Josipa Štefančića i Trašmarije i Lipe na Dobri don Željhka Kutena. Slavlje je započelo tradicionalnom procesijom od kapele Srca Marijina pa do župne crkve u kojoj su sa svojim stjegovima sudjelovali i članovi Dobrotvornog podupirajućeg društva Uzašašće Gospodinovo kao i DPD Sv. Marko Križevčanin iz Skradnika u župi Oštarije.

Više članaka ...

Pretraživanje stranice