Široka Kula

altPopodne (13.10.2010) kod župne crkve sv. Mateja i spomenika poginulim Hrvatima održana je komemoracija u znak sjećanja na masakr 40 Kuljana koji su pobunjeni Srbi i četnici izvršili u jesen 1991. godine. Za 11 ljudi još se uvijek ne zna gdje su likvidirani. Uz mještane Široke Kule i okolnih naselja, te učenike Osnovne škole dr. Franje Tuđmana iz Ličkog Osika, čiji je zbor i otpjevao Lijepu našu, u Kuli je bilo više izaslanstava. Izaslanik premijerke Kosor bio je Zoran Komar, državni tajnik u Ministarstvu obitelji i branitelja. U izaslanstvu Ličko-senjske županije bili su dožupan Ivica Mataija i Petar Krmpotić, predsjednik Županijske skupštine, a u izaslanstvu Grada Gospića zamjenici gradonačelnika Marta Grgurić i Ivan Biljan. U Kuli su bili čelnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata te branitelji i predstavnici Hrvatske vojske. Nakon polaganja vijenaca i paljenja brojnih svijeća molitvu je predvodio msgr. Ivan Miklenić, glavni urednik Glasa koncila, nakon čega je održana sveta misa.

Prpovjednik mons. Ivan Miklenić na kraju je izrekao molitvu: Svemogući Bože svrni svoj pogled i na naše najbliže pobijene braću i sestre. Podari im milost svoje božanske utjehe da nastave živjeti u trajnoj duhovnoj povezanosti sa svojim najdražima. Podari im milost da budu oslobođeni svake napasti i mržnje, da budu sposobni opraštanjem prekidati spiralu zla. Svemogući Bože svrni svoj pogled na žrtvu naših milih kojih se danas spominjemo svojom neizmjernom pravednošću daj da žrtva njihovih nasilno oduzetih života bude sjeme trajnoga mira među ljudima i narodima na ovim prostorima. Daj da žrtva njihovih života bude zalog trajne pobjede slobode te boljitka čitavoga hrvatskoga naroda i svih hrvatskih građana.
(Članak preuzet sa stranice Ličke Novine)

Pretraživanje stranice