• Naslovnica

KATEHETSKI URED

Susret vjeroučitelja Riječke metropolije

metr vj c(Gospić, 25.6.2018.) - U ponedjeljak, na Dan hrvatske državnosti, u organizaciji Katehetskog ureda Gospićko-senjske biskupije, održan je metropolijski izlet vjeroučitelja Riječke metropolije na kojem se okupilo oko 55 vjeroučitelja iz Riječke nadbiskupije te Krčke, Porečke i Pulske i Gospićko-senjske biskupije. Voditelj je bio predstojnik Katehetskog ureda preč. Nikola Turkalj, a sudjelovao je i predstojnik Katehetskog ureda Krčke biskupije vlč. Anton Peranić. Domaćini susreta bili su Senjski i Otočki dekanat. Izlet je započeo okupljanjem ispred katedrale Uznesenja BDM u Senju i okrjepom u župnoj domu koju su priredili senjski župnik preč. Richard Pavlić, župni vikar vlč. Nikola Prša i senjske vjeroučiteljice.

Continue Reading

Stručni skup vjeroučitelja o radu u kombiniranim odjeljenjima i Godini obitelji

strucno vijece vjerouc(Ogulin, 21.4.2018.) - U Prvoj osnovnoj školi Ogulin održano treće ovogodišnje stručno vijeće za vjeroučitelje s prostora Gospićko-senjske biskupije na kome je glavna tema bila rad u kombiniranim razrednim odjelima kao i priprema za proslavu Godine obitelji. Seminaru je nazočio viši savjetnik za vjeronauk Tomislav Tomasić kao i dvije učiteljice savjetnice Dubravka Karčić iz Ližnjana i Keti Melnjak iz Šijane. Uz voditeljicu stručnog vijeća Ivonu Rendulić i predstojnika Katehetskog ureda vlč. Nikolu Turkalja susretu je nazočilo tridesetak vjeroučitelja (kao i domaći ravnatelj Zvonko Ranogajec).

Don Mihovil Kurkut o značaju odgoja

don mihovil kurkut(Plitvice, 10.3.2018.) - U pastoralnom centru Marije Majke Crkve na Plitvicama održan je u organizaciji Katehetskog ureda  duhovni susret djelatnika u odgoju s područja biskupije. Susret je okupio je preko dvadeset nastavnika, vjeroučitelja, odgajatelja i ravnatelja, a središnji gost i predavač je bio salezijanac don Mihovil Kurkut koji je govorio o žurnosti odgoja u našem društvu i stavu kršćana, te odgovoru don Bosca i salezijanaca na odgojne izazove.

Continue Reading

Vjeroučenici Otočca i Ogulina predstavljat će našu biskupiju na državnom natjecanju

os prvaci otocac(Gospić, 9.3.2018.) -  Održana je u osnovnoj školi dr. Jure Turića u Gospiću vjeronaučna olimpijada za vjeroučenike osnovnih i srednjih škola s prostora Gospićko-senjske biskupije. Nastupilo je 20 ekipa iz osnovnih škola te osam srednjoškolskih ekipa s ukupno 112 natjecatelja uz 28 mentora. Prije početka natjecanja održan je kraći duhovni i umjetnički program uz nastup školskog zbora, kao i folklorne skupine škole domaćina.

Continue Reading

Odnos učitelja i unutarnjeg učitelja

plitvice strucno vijece vjeroucitelja(Plitvice, 28.10.2017.) - U petak 27. listopada održano je na Plitvicama u pastoralnom centru na Mukinjama drugo ovogodišnje stručno vijeće za vjeroučitelje s prostora Gospićko-senjske biskupije. Pod vodstvom predstojnika Katehetskog ureda Gospićko-senjske biskupije vlč. Nikole Turkalja i voditeljice stručnog vijeća za vjeroučitelje prof. Ivone Rendulić okupilo se četrdeset vjeroučitelja među kojima i domaćina, don Gorana Antunovića, župnika Plitvica.

Pretraživanje stranice