Udbina

Pomoć poplavljenima u Kosinju

donji lapac pomoc poplavljenom kosinju(Donji Lapac, 15.4.2018.) - Pojedine župe Gospićko-senjske biskupije proteklih mjeseci dosta su bile pogođene elementarnom nepogodom, poplavom. Nakon Ogulina prošle jeseni, sredinom ožujka poplava je najviše ugrozila prostor Kosinjske doline i župe Sv. Antuna Padovnskog u Gornjem Kosinju. Hvale vrijedan čin dogodio se u župi sv. Ivana Pavla II. u Donjem Lapcu gdje su župljani na inicijativu župnika vlč. Dine Rupčića milostinju prikupljenu na nedjelju Cvjetnicu uručili župniku Kosinja Peri Jurčeviću koji je predslavio u Donjem Lapcu uskrsnu duhovnu obnovu pod nazivom Svitanje iza Golgote.

Biskup Bogdan na komemoraciji za Josipa Jovića

plitvice biskup bogdan i komemoracija za josipa jovica(Plitvice, 31.3.2018.) - U subotu 31. ožujka na Veliku subotu održana je na Plitvicama komemoracija u spomen na prvu žrtvu u Domovinskom ratu, redarstvenika Josipa Jovića na kojoj je nazočio državni vrh na čelu s predsjednicom RH Kolindom Grabar Kitarović, ministrima unutarnjih poslova Davorom Božinovićem koji je bio i izaslanik predsjednika Vlade Andreja Plenkovića i ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda kao i potpredsjednika Hrvatskog sabora Milijana Brkića te predstavnika brojnih udruga proisteklih iz Domovinskog rata.

Continue Reading

Završena godišnja skupština Papinskih misijskih djela

plitvice pmdTreći, posljednji dan godišnje skupštine Papinskih misijskih djela Hrvatske započeo je misom u kapeli pastoralnog centra Plitvice koju je predvodio mons. Luka Tunjić, nacionalni ravnatelj Papinskih misijskih djela BIH. "Korizma je povlašteno vrijeme produbljivanja misijske svijesti i misijskog djelovanja. Odricanje koje smo izabrali u korizmenom vremenu, imat će najbolji učinak ako ga namijenimo potrebnima u misijama" - istaknuo je u propovijedi mons. Tunjić.

Continue Reading

Započela godišnja skupština Papinskih misijskih djela

Udbina, (IKA) - Misom u Crkvi hrvatskih mučenika na Udbini započela je 5. ožujka godišnja skupština Papinskih misijskih djela u Hrvatskoj. Misno slavlje je predvodio gospićko-senjski biskup Zdenko Križić u zajedništvu s mons. Milom Bogovićem, biskupom u miru, vlč. Antunom Štefanom, nacionalnim ravnateljem Papinskih misijskih djela Hrvatske i nad/biskupijskim ravnateljima Papinskih misijskih djela svih hrvatskih nad/biskupija.

Biskup Bogović na blagdanu Svete obitelji na Udbini

udbina bsikup bogovic i sveta obitelj(Udbina, 31.12.2017.) - Gospićko-senjski biskup u miru Mile Bogović predslavio je u nedjelju 31. prosinca misno slavlje na Blagdan Svete obitelji i Dan iseljenika. Na misi u Crkvi hrvatskih mučenika suslavio je čuvar svetišta i župnik Udbine vlč. Josip Šimatović. Time je nastavljena tradicija da bilo gospićko-senjski biskup Zdenko Križić ili biskup u miru Mile Bogović pohode sva dekanatska središta u Gospićko-senjskoj biskupiji. Misu je liturgijskom glazbom uzveličao zbor uz orguljsku pratnju Katice Dragičević.

Krbava broj 5

udbina krbava broj 5(Udbina, 31.12.2017.) - U božićno vrijeme iz tiska je izišao peti broj Krbave, godišnjaka Udbinskog dekanata., najmlađeg dekanata Gospićko-senjske biskupije kojeg je biskup Mile Bogović obnovio 2012. godine. Glavni urednik Krbave je zadnje dvije godine župnik i dekan udbinski i čuvar nacionalnog svetišta Crkve hrvatskih mučenika preč. Josip Šimatović, dok uredništvo čine Tino Labrović, Božo Mandurić, Mile Čančar, Dino Rupčić i Goran Antunović. Lektor je s. Robertina Medven, a u nakladi 1000 primjeraka tiskan je u Tiskari Šuljić u Rijeci. Na naslovnici dominira skupna slika za hodočašća pokreta Injigo na Udbinu a na zadnjoj stranici unutrašnjost filijalne crkve sv. Ivana Krstitelja u Smoljancu.

Pretraživanje stranice