Udbina

Pomoć poplavljenima u Kosinju

donji lapac pomoc poplavljenom kosinju(Donji Lapac, 15.4.2018.) - Pojedine župe Gospićko-senjske biskupije proteklih mjeseci dosta su bile pogođene elementarnom nepogodom, poplavom. Nakon Ogulina prošle jeseni, sredinom ožujka poplava je najviše ugrozila prostor Kosinjske doline i župe Sv. Antuna Padovnskog u Gornjem Kosinju. Hvale vrijedan čin dogodio se u župi sv. Ivana Pavla II. u Donjem Lapcu gdje su župljani na inicijativu župnika vlč. Dine Rupčića milostinju prikupljenu na nedjelju Cvjetnicu uručili župniku Kosinja Peri Jurčeviću koji je predslavio u Donjem Lapcu uskrsnu duhovnu obnovu pod nazivom Svitanje iza Golgote.

Duhovnu obnovu su u četvrtak 12. travnja predvodili generalni vikar Gospićko-senjske biskupije i župnik Ličkog Novog i Baških Oštarija preč. Mr. Marinko Miličević i župnik Gornjeg i Donjeg Kosinja vlč. Pero Jurčević. Misu je predslavio vlč. Jurčević koji je u homiliji progovorio o ljepoti Kristova uskrsnuća, kao i našeg uskrsnuća kojemu svi težimo. Vlč. Marinko Miličević je predvodio euharistijsko klanjanje u kojem se posebno molilo za tjelesno i duševno ozdravljenje. Na kraju euharistijskog klanjanja sakristan Franjo Marić predao je vlč. Peri Jurčeviću kovertu s novčanim prilogom od tri tisuće kuna za potrebe poplavom ugroženog Kosinja. Vlč. Pero ganut gestom župljana i župnika Donjeg Lapca je svima od srca zahvalio.

Pretraživanje stranice