Udbina

Prvi sjemeništarac iz Donjeg Lapca

donji lapac vlc dino rupcic i prvi sjemenistarac marin gogic(Donji Lapac, 2.7.2018.) - U nedjelju, 1.srpnja 2018. u najmlađoj župi sv. Ivana Pavla II. u Donjem Lapcu na jutarnjem misnom slavlju bilo je vrlo svečano. Župnik Donjeg Lapca vlč. Dino Rupčić predstavio je župnoj zajednici novog sjemeništarca Gospićko-senjske biskupije, Marina Gogića. Sjemeništarac je na kraju mise pročitao svoju zamolbu koju je uputio gospićko-senjskom biskupu Zdenku kao i biskupov odgovor. I župnik Dino Rupčić pročitao je svoju preporuku biskupu i kao i biskupov odgovor. Vlč. Dino je zamolio župljane da mole za duhovna zvanja, a posebno za novoga sjemeništarca iz Donjega Lapca Marina Gogića da bude čestit i pošten čovjek, prokušanih vrlina, a ako bude Božja volja i svećenik.

U nedostatku svećeničkih zvanja svaki kandidat za duhovnog pastira velika je blagodat za Crkvu, a posebno u Lici koja je najveća dijeceza površinski, a koja ima nedostatan broj svećenika za opsluživanje velikog broja župa. To je i velika vijest da je kandidat za svećenika došao iz najmlađe župe u kojoj je vjernički puk došao kao prognanici pred dvadesetak godina iz susjedne Bosne i Hercegovine, odnosno pojaviše srednje Bosne.

Tags: Donji Lapac, sjemeništarac

Pretraživanje stranice