Udbina

Djeca su slika svojih roditelja

(Bunić, 9.9.2018. (IKA) – U drevnoj crkvi u Buniću u nedjelju 9. rujna svečanom misom proslavljena je Mala Gospa. Euharistijsko slavlje predvodio je župnik župa Lički Osik i Široke Kule i ravnatelj biskupijskog Caritasa preč. Luka Blažević. U koncelebraciji su bili domaći korenički župnik mons. Mile Čančar i kancelar biskupije preč. Mišel Grgurić.

Ove godine slavlje Male Gospe prebačeno je sa subote na nedjelju jer je u subotu održano hodočašće u Crkvu hrvatskih mučenika. U propovijedi preč. Blažević istaknuo je bitnu ulogu roditelja pri odgoju djeteta. Djeca su slika svojih roditelja. Isus je Sin nebeskog Oca i bio je poslušan Božjoj volji, ali isto tako slušao je i svoju zemaljsku majku Mariju koja je naša moćna zagovornica kod Sina i kojoj Isus ne može odbiti naše molitve, zaključio je propovjednik.
Nakon mise vjernici su obišli zavjet oko crkve Rođenja BDM.

Pretraživanje stranice