Proslava dana županije

Ponedjeljak, 23. 5. 2005.

U svojoj propovijedi biskup je naglasio: «… Na ovim prostorima osnovana je 2000. godine nova biskupija - prekosutra je točno 5 godina. U stvaranju potrebnih struktura imali smo uvijek razumijevanje kod Župana i županijskih vlasti. Mi zahvaljujemo danas Županu i županijskim uredima. Mi smo ovdje zajedno sa Županijom pokrenuli projekt zahvalnosti. Mi zajedno idemo naprijed. Mislimo da se naš hrvatski korpus može liječiti buđenjem zahvalnosti našega naroda prema svima onima koji su se žrtvovali za druge. Ove godine imat ćemo veliko slavlje 9. rujna na Udbini. Biskupija sa svoje strane podržava Županiju i grad Gospić da se na ovom prostoru razvije jedno jako upravo i gospodarsko središte koje će biti garancija ne samo opstanku i ostanku naroda nego i prostor koji privlači sebi i stanovništvo izvan ovih krajeva. Naime, demografi kažu da se ne može održati naseljenost nekih krajeva ako u svojoj sredini nemaju jedno jače upravno i gospodarsko središte. To nije potrebno samo Lici i Ličanima, nego i svim Hrvatima i cijeloj Hrvatskoj. Ova Županijska uprava kroz proteklih četiri godine učinila je mnogo toga po čemu je zaslužila da joj izrazimo zahvalnosti. Ja čestitam Županu, Poglavarstvu i svim djelatnicima.»

Tekst i foto: Drazenko Tomić