PERUŠIć: Predstava o svetom Nikoli

Ponedjeljak, 7. 12. 2009.

Ovu su predstavu u perušićkom Domu kulture pratili osnovnoškolci Perušića i Kosinja, kao i polaznici dječjeg vrtića Perušić. No to nije sve, naime na sam blagdan Sv. Nikole, u nedjelju, 06. prosinca 2009.g. perušićki  župnik vlč. Josip Mustać, predstavnici Općine Perušić i Turističke zajednice ove Općine udružili su snage kako bi svoj djeci Općine Perušić na što bolji način dočarali ovog sveca, zaštitnika između ostalog i pomoraca, djece, djevojaka, siromaha i studenata.

Točno u 10 sati i 30 minuta Sv. Nikola sjeo je u kočiju ispred crkve Sv. Roka te zajedno sa svoja dva anđela i četiri ministranta krenuo prema crkvi Sv. Roka kako bi darivao svu djecu koja su se tamo zatekla. Crkva Sv. Križa, premda jedna od najvećih u Lici, ove je nedjelje bila premalena kako bi primila svu djecu i roditelje koji su se došli upoznati sa Sv. Nikolom i primiti njegov poklon.