CVITOVIĆ: Proslavljen sv. Valentin

Ponedjeljak, 15. 2. 2010.

Vlč. Petranović u propovijedi je naglasio da je naše pouzdanje u čovjeka lažna sigurnost. Naime, čovjek nas može prevariti i izdati, a Gospodin nas nikad neće ostaviti. Uz njegu su koncelebrirali karmelićanin otac Đani Kordić, preč. Petar Bogut, župnik Antonio Čutura i slunjski župnik. Dječji zbor pod vodstvom č.s. Ivanke Lukšić milozvučno je pjevao na misi. Dječji glasovi ispunili su prostranu cvitovačku crkvu. Zaista, malenima pripada kraljestvo nebesko! Njihovo je pjevanje dalo slavlju sv. Valentina posebnu draž i ljepotu. Cvitovčani su se pokazali kao pravi domaćini. Goste su dočekali širokog srca. Nakon mise u vatrogasnom domu u Cvitoviću priredili su im okrepu: lovački gulaš i odojka. Cvitovački tamburaši zasvirali su pa su neki zaigrali i zaplesali. Djeca su iskoristila jedinstvenu priliku i prepustila se zimskm radostima. Snijega ima kao u priči, pola metra. Neki su ponijeli sane. U blizini vatrogasnog doma otkrili su idealno skijalište. Zapravo svaka naša dolina i brijeg je skijalište bolje nego u Austriji ili Švicarskoj. Djeca su neumorno jurila niz brijeg, valjali se po snijegu, grudali... Vaš je reporeter uhvatio samo mali djelić susreta zagrebačke djece sa snijegom u Cvitoviću. Dodajmo još da u župi sv. Jeronima u Zagrebu-Maksimir živi grupa vjernika iz Slunja i okolice te su i aktivni u ovoj župi.