GOSPIĆ: Svetkovina Duhova i sakrament krizme

Ponedjeljak, 24. 5. 2010.

U propovijedi biskup je, između ostalog, posvijestio kako navještaj vječnoga spasenja Crkva nastavlja na svim jezicima i kontinentima pa je zato prije deset godina osnovana Gospićko-senjska biskupija kako bi se na njezinu području moglo što uspješnije naviještati i svjedočiti Kristovo uskrsnuće. Budući da je to glavna zadaća svećenika, biskup je zahvalio svećenicima na trudu ter, spomenuvši Svećeničku godinu, posvijestio mladima važnost i vrijednost duhovnog poziva. Zatim je zahvalio roditeljima krizmanika što su vjeru prenijeli na svoju djecu te istaknuo kako je važno da dijete upravo iz života svoga oca i majke vidi da oni osjećaju Božju prisutnost u svom životu.
Na kraju je biskup Bogović sportskom disciplinom dizanja utega mladima posvijestio važnost vježbanja za nošenje svekolikih teškoća i životnih križeva, naglasivši kako se danas djeca slabo vježbaju u tim disciplinama. "Cvile čim dođe najmanja teškoća, ljute se kada ne dobiju najnoviji tip mobitela, kada u školi ne dobiju očekivanu ocjenu, kada treba nešto učiniti za kuću - padaju u depresiju", istaknuo je biskup i dodao da je i podizanje Crkve hrvatskih mučenika na Udbini jasna poruka našemu narodu kako smo križevima svoje braće dobili ono što danas imamo. Pozvavši mlade i sve vjernike da dođu na Udbinu 11. rujna na zajedničku proslavu Dana hrvatskih mučenika, svečanost blagoslova nove crkve, biskup je propovijed zaključio poticajem mladima: "Dragi krizmanici, pred vama je život. Mnoge ljudske veze ćete sklopiti i razvrći, ali na životnom putu nemojte nikada razvrći vezu s Bogom. Zato dolazite na molitvu župne zajednice, molite se u svojim obiteljima, molite i sami - gajite osobnu molitvu… To je snaga na svakom životnom putu. To je ulaznica u sretnu vječnost", rekao je na kraju biskup Bogović, izrazivši također želju da pečat kojim će Duh Sveti po sakramentu potvrde opečatiti krizmanike bude uvijek čitljiv i prepoznatljiv u njihovu životu.