Gospić

Rujansko Navještenje

Rujanski broj mjesečnog glasila župe Navještenja BDM iz Gospića u svojoj trećoj godini izlaženja došao je do 24. broja koji je u znaku 13. zahvalnog hodočašća župljana Gospića u Krasno. Navještenje donosi propovijed biskupa Bogovića na Krasnom kao i osvrt na Knjigu izlaska od strane smiljanskog župnika Marka Cvitkovića. Može se pročitati i popis svih 249 hodočasnika iz župa Gospić, te Bilaj i Perušić koji su hodočastili u Krasno kao i osvrt na prikaznu povorku na svetoj misi te prvom broju biltena krasnarskog svetišta.

Na ljetni kamp u Modravama se osvrće Kristina Brajković, a iz pera Vere Brkljačić se ukazuje i na svece u rujnu s težištem na Uzvišenje sv. Križa. Katarina Franić piše o obitelji kao temelju čovjekovog života. Nvaještenje donosi i prikaze akivosti laičkih udruga iz Gospića, molitvene zajednice bl. A.Stepinca kao i HKD medicinskih sestara i tehničara. Uoči svjetskog dana pismenosti urednica lista Kristina Ilić donosi podjelu svjetskih jezika s težištem na hrvatski jezik. Aa uoči Dana zaštite ozonskog omotača donosi se prigodni članak.

Zvonko Ranogajec

Pretraživanje stranice