Suglasnost za crkvu u D. Lapcu

Subota, 28. 1. 2006.

Naime, fra Mato Matić, upravitelj župe Rođenja Blažene Djevice Marije Borićevac, podnio je općinskom vijeću Općine Lapac Molbu za dodjelu zemljišta za crkveni prostor u Donjem Lapcu (4. 10. 2005.). Molbu je opravdao većim brojem katolika (stotinjak i dvadeset obitelji) koji «sada nemaju potrebnog crkvenom prostora za svoje duhovne potrebe».

Općinsko vijeće je na Molbu odgovorilo 8. 12. 2005. i preporučilo Župnom uredu da «predloži lokaciju gdje bi se izgradila crkva» s napomenom da se vodi računa o tome «da lokacija mora biti u skladu sa Urbanističkim i Prostornim planom Općine Donji Lapac.» Želeći da nova crkva bude dostupna svima i da se uklapa u Urbanistički i Prostorni plan Općine Donji Lapac Župni ured je predložio čestice br. 557/5 i br. 559/1 Katastarskoga plana (14. 12. 2005.).