Doček sudionika X. Konjičkog maratona arapskih konja

Nedelja, 6. 8. 2006.

konjanici u gospiću 1.8.2006.Na trgu blaženog Alojzija Stepinca u 20 sati okupilo se oko stopedeset ljudi, među inim i gospićko-senjski biskup mons. dr. Mile Bogović. Tom zgodom, a u povodu Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, vijenac i svijeće pred spomenik palima u Domovinskom ratu položila je u ime gradskog poglavarstva dogradonačelnica Marta Grgurić, u ime župnije Ličko-senjske pročelnik za društvene djelatnosti prof. Branimir šimunić, te predstavnici udruga proizišlih iz Domovinskoga rata. Župnik i dekan gospićki vlč. Ante Luketić pomolio se za sve poginule i blagoslovio maratonce. Sve je pozvao na svetu misu 5. kolovoza u 10 stati u Lipe, te na susret stradalnika Domovinskoga rata na Krasnu 12. kolovoza. Program je prigodnim govorima nastavljen na trgu dr. Ante Starčevića.