101 potvrđenik

Ponedjeljak, 16. 5. 2005.

krizma_og.jpg

Misno slavlje uveličali su svećenici Ogulinskog dekanata na čelu sa župnikom i dekanom ogulinskim mr. Tomislavom Rogićem i župnim vikarom Petrom Šporčićem koji su krizmanike pripremali za sakrament svete potvrde. Svečanost je uveličao i zbor mladih Emanuel pod vodstvom Sanija Francetića. U ime roditelja biskupa je pozdravila Ivanka Turković, u ime krizmanika Marija Mirosavljević a u ime nastavnika obje ogulinske osnovne škole nastavnica Marica Županić. U svojoj homiliji biskup Bogović ukazao je mladima da se otvore duhu svetomu u svom odnosu prema svijetu a da u svom životu nauče darivati ali i stvarati obitelji i zajednice. Kršćani su danas sve više neprepoznatljivi a ako želimo poslušati poruke pape Ivana Pavla II,  počnimo živjeti za druge, čime ćemo pridonijeti duhovnoj obnovi biskupije. Tim pravcem ide i projekt gradnje Crkve hrvatskih mučenika na Udbini, poručio je biskup Bogović. Mladi su prije samog čina primanja svete potvrde obnovili činom paljenja svijeća obnovili svoja krsna obećanja.

Tekst i snimka (krizmanici u Ogulinu) Zvonko Ranogajec