13. Tonkafest

U nedjelju 19. svibnja 2018. u Ogulinu se održava po 123 puta festival duhovne glazbe Tonkafest 2019. Festival se održava u Školskoj športskoj dvorani s početkom u 19.30 sati. Riječ je o jedinom humanitarnom festivalu duhovne glazbe čiji prihod ide u korist bolesne djece. Svi sudionici festivala će animirati nedjeljnu večernju misu u 18 sati a na festivalu će u ime biskupije nazočiti generalni vikar mons. mr. Marinko Miličević.

Jurjeva u Korenici

Blagdan nebeskog zaštitnika župe sv. Jurja u Korenici predslavi u ponedjeljak 29. travnja u 18 sati svećenik banjalučke biskupije i gradiški župnik vlč. Marko Stojčić u suslavlju mjesnog župnika mons. Mile Čančara i svećenika Udbisnkog i Slunjskog dekanata.

Biskup Bogović na proslavi Jurjeve u Senju

U ponedjeljak 29. travnja svečanu misu povodom proslave zaštitnika grada Senja sv. Jurja, u 18.30 sati predslavi gospićko-senjski biskup u miru Mile Bogović. Procesija središtem Senja počinje u 18.30 sati, nakon čega slijedi misno slavlje. Suslaviti će župnik Senja dr. Richard Pavlić i svećenici Senjskog dekanata na čelu s dekanom Silvijom Milinom.

Jurjeva u Sv. Jurju

Blagdan nebeskog zaštitnika župe sv. Jurja u Senjskom dekanatu predslavi u utorak 23. travnja generalni vikar Gospićko-senjske biskupije mons. Marinko Miličević u suslavlju mjesnog župnika vlč. Silvija Milina i svećenika Senjskog dekanata. Procesija i sv. misa je u 10 sati.

Jurjeva u Sv. Jurju

Pretraživanje stranice