Biskup Bogović na proslavi 10. obljetnice od osnutka župe

Nedelja, 30. 10. 2011.

Biskup Bogović je izrazio zadovoljstvo na duhovnom rastu župe zadnje desetljeće u čemu su uz župnika i pastoralne suradnike veliki obol dale i državne vlasti koje ovdje suosjećaju za potrebe crkve više nego drugdje. Bog nas cijeni onoliko koliko službu savjesno obnašamo. „Bože zašto si me odabrao jer je to veliki teret a vrline su mi slabe?“, istaknuo je čestu bojazan nekih ljudi Crkve a na temelju nedjeljnih čitanja. Bojazan je to veća što se drugima preporuča ono što sami slabije prakticiramo. No, to su po riječima biskupa samo napasti, jer ako nas je Gospod odabrao, bojazni ne treba biti. I u narodu je pravi vođa onaj koji narod voli i vodi, dok su loše vođe one koje žele sačuvati vlast a na stranu stavljaju sve moralno i materijalno. Najbolji primjer vođe i dobrog pastira bio je Isus Krist, kome je naroda bilo žao i koji je za njega dao život, baš kao što je nama najbolji primjer bl. A. Stepinac. Teško bi bilo zamisliti što bi bilo s narodom u 2. svjetskom ratu da nije bilo Stepinca, i njegova čvrstog moralnog stava. Volio je narod i bio jedan od odgovornijih. Što je govorio to je i radio. Bio je vjerni učitelj i svjetla točka unutar ratnog vihora. Ponosan sam što je upravo njemu posvećena prva nova župa osnovana u Gospićko-senjskoj biskupiji 21. listopada 2001. Biskup je na kraju uoči skorih izbora poručio vjernicima da se mole u cilju prepoznavanja onih koji zaslužuju njihovo povjerenje a ne da nasjedaju na zakon ulice. Glasovanjem mi smo sukreatori Božjeg svijeta na zemlji. Prepoznajmo one koji govore a ne čine, jer je to postao brand i trend. Računajmo s Duhom Božjim da izaberemo odgovorne za narod koji su spremni žrtvovati se za njega, zaključio je biskup Bogović.