Proslavljen Dan općine i patron župe Tounj

Utorak, 24. 6. 2014.

Uz članove KUD-a Tounjčica u narodnim nošnjama, misu je glazbom animirao župni zbor pod vodstvom i uz orguljsku pratnju Dalibora Pribanića.
Ivan Krstitelj bio je rođen da uništi svako zlo, nije mu bilo do časti a sam je otišao u pustinju obučen u devinu kožu i dlaku. Ljudi su mu vjerovali jer su osjećali da iz njega progovara spasitelj koji dolazi. Današnjem čovjeku kojemu je glavna moć novac a ne Bog, sv. Ivan Krstitelj može mnogo toga poručiti. Treba osluškivati riječ Božju a nju pronose svećenici. I mi budimo glas u pustinji pa potičimo dobro u svojim obiteljima i među bližnjima, poručio je propovjednik.
Misu su nazočili načelnik općine Ivica Sopek i predsjednik skupštine Karlovačke županije Željko Bokulić a nakon mise pred mnoštvom okupljenih vjernika koncert su održali članovi KUD Tounjčice.