Trošmarija - hodočasnička misa

Subota, 4. 7. 2015.

Kao što neki tijekom mise traže mjesto u hladu da bi ju mogli ugodnije pratiti, tako svi vi primate ugodu i rashladu od Gospodina koji voli svakog od nas. Naši stari utjecali su se Bogu, dok se danas sve više povinuju u pamet i znanost. Unatoč sve razvijenijoj znanosti, sve je više nemira u ljudskim srcima i među narodima jer se odbacuje duhovno i Božje. Bez Boga vlada sebičnost i sebeljublje. Radeći dijagnozu današnji čovjek ne polazi od sebe nego od drugih. Treba shvatiti da nas Gospod želi duhovno ozdraviti da postanemo sol, kvasac i svjetlo svijeta u čemu će nam pomoći zagovor BDM., zaključio je propovjednik don. Ivan Katunar.
Na koncu mise primio je dar od domaćina povodom 25. godina svećeništva, dok je župnik don Željko Kuten istaknuo dobrotvore koji su svojim prilozima pomogli materijalnom izrastanju župe.

trosmarija pricest 1