Slavlje blagdana Bezgrešnog začeća BDM u svetištu Gospe od Čudesa

Utorak, 8. 12. 2015.

Nakon što je pojasnio što slavimo na današnji blagdan propovjednik fra Petar je istaknuo da nam je Bog dao pravila da odsvakuda smijemo jesti osim sa stabla dobra i zla. Zbog sotone čovjek u želji da bude ono što nije čini zlo, i to je nažalost prisutno u ljudskoj naravi. Za razliku od svih nas Mariju je Bog sačuvao od istočnog grijeha i zato papa baš na današnji blagdan otvara Godinu milosrđa. Zbog toga što je Marija iznad svakog zla, mi joj se utječemo a posebno Gospi od Čudesa koja je sačuvana od istočnog grijeha i koja se prepustila Bogu. Po uzoru na Nju, milosrđe primamo, ali ga i trebamo davati. Nosimo milosrđe i izvan Crkve u svakodnevnom životu, istaknuo je propovjednik fra Petar Grubišić.
Na misi su nazočili brojni hodočasnici iz župa Ogulinskog dekanata kao i djeca iz mjesne osnovne škole.