Kolišće - list koji prati događanja u župi Zagorje

Petak, 22. 4. 2016.

Nakon riječi urednice Gordane Bertović, Kolišće donosi poruku pape Franje Urbi et orbi za Uskrs 2016. o Božjem milosrđu, nakon čega kroniku župnih aktivnosti donosi prof. Franje Puškarić. Donosi se statistički prikaz krštenih, vjenčanih i umrlih u župi kao i popis donatora iz Sjeverne Amerike za obnovu župne crkve sv. Jurja
Ravnatelj Prve osnovne škole Ogulin kojoj pripada područna osmogodišnja škola Zagorje Zvonko Ranogajec piše o odrastanju i nadi, dok brojne aktivnosti škole donosi voditeljica škole Dinka Mališ. Ivica Vuković donosi iscrpan prikaz aktivnosti MO Zagorje, Ivica Francetić za MO Desmerice a Ivica Paušić za MO Ribarića.

Zatim slijede aktivnosti udruga s prostora župe i triju mjesnih odbora, Zdravko Bertović bilježi aktivnosti KUD-a Sv. Juraj, Ivan Kolić DVD-a Zagorje, Josip Puškarić LD Srnjak, Vlado Bertović LD Klek iz Ogulina, VII. sekcije iz Zagorja, Vladimir Paušić NK Mladosti, Mladen Mihaljevića u ime Old Timer kluba Ogulina te Ivan Bertovića u ime HBZ-a, odsjek 2001 Frankopan. O aktivnostima Hrvatske bratske zajednice u Americi piše Franjo Bertović. Kolišće iz pera Franje Bertovića bilježi oproštaj od nedavno preminulog dugogodišnjeg predsjednika HBZ u Sjevernoj Americi Bernardu Luketichu, inače po rođenju Zagorcu. Ivioca Puškarić u ime Udruge ZNG Klek podsjeća na proslavu 25. obljetnice Domovinskog rata.
Kolišće zaključuje popis zagorskih žrtava Drugog svjetskog rata i poraća kao i sjećanje na Matu Kolića kojeg je pred 35 godina u Parizu ubila Udba.