Misa u Cerovniku za sve žrtve 2. svjetskog rata i poraća

Subota, 23. 7. 2016.

Danas slavimo 25. obljetnicu obrane Cerovnika i ogulinskog kraja na Pitomom javoru i zahvaljujemo Bogu na obrani našeg kraja u Domovinskom ratu. Isto tako obilježavamo 530. obljetnicu od prvog spominjanja Cerovnika u Modruškom urbaru, istaknuo je na početku domaćin, župnik Cerovnika pop Ante Luketić koji je podsjetio na 210 žrtava Prvog i Drugog svjetskog te Domovinskog rata s prostora Cerovnika. Mons. Šporčić koji je krajem 70.-tih godina prošlog stoljeća upravljao ovom župom istaknuo je da svi oni koji su dali svoje živote za bližnje, svoju obitelj, svoj kraj i narod radikalno su slijedili Isusa Krista koji se žrtvovao za sve nas, jer je u njima bilo posijano sjeme usađeno od Boga na krštenju. No, opasno je život shvaćati samo kao patnju i žrtvu, jer kroz euharistiju to postaje radost i zahvalna žrtva. Žrtve Cerovnika među kojima prednjači vlč. Dragutin Fifka kojeg su svibnja 1943. godine ubili četnici na putu prema svojoj župi vrijedni su spomena i težnje da nas sačuvaju u jedinstvu.

{jlex}flickr:72157670690391452{/jlex}