Misionar milosrđa fra Milan Lončar predslavio Gospu od Zdravlja

Srijeda, 22. 11. 2017.

„Danas smo došli svojoj majci koju mnogi zovu moćnom liječnicom koja je pobijedila unatoč što joj je mač boli proboo dušu. Za svoj svevremenski poziv specijalizirala se je kod Sina Božjega, a njezin bezgrešni život i nama je uzor, pogotovo u današnjem teškom vremenu gdje nam njezina pomoć treba više no ikada. Hrvatski narod se Gospi utjecao kroz cijelu povijest, što je posebno bilo vidljivo za vrijeme bitke kod Lepanta 1571. kada je njezin zagovor spasio Korčulane, 1715. Sinjane, da bi se 1858. ukazala priprostoj Bernardici u Lourdesu, u zemlji koja se prije 60-ak godina okrutno obračunala s Crkvom. Gospa se prije sto godina ukazala u Fatimi predskazujući povratak Rusije vjeri, te konačno kod nas 1981. u Međugorju. U zadnjem ratu smo pobijedili jer smo molili Marijinu krunicu, a uz vlastitu Majku domovinu, Majku Crkvu i biološku majku, ona nam je četvrta Majka. Bez takvih majki iz kojih je izrasla i Majka Terezija, svijet bi bio znatno siromašniji“ - istaknuo je u svojoj nadahnutoj homiliji Milan Lončar.
Nakon misnog slavlja nastavljeno je druženje vjernika i fra Milana i svećenika u pastoralnoj dvorani župe.