Josipovo proslavljeno u Josipdolu

josipdol josipovo 18(Josipdol, 19.3.2018.) - Župa Josipdol u Ogulinskom dekanatu svečano je jučer proslavila blagdan svog nebeskog zaštitnika sv. Josipa. Središnju misu u 11 sati predslavio je generalni vikar Gospićko-senjske biskupije mr. Marinko Miličević u suslavlju ogulinskog dekana i župnika Zagorja i Cerovnika dr. Željka Blagusa, svećenika Ogulinskog dekanata kao i fra Jure Marčinković, župnik Križpolja, Jezerana i Stajnice, te mjesnog župnika vlč. Petra Šporčića. Glazbom je misu animirao župni zbor pod vodstvom Ivanke Gašparović i uz orguljsku pratnju Marice Rendulić. Župnik Šporčić pozdravio je na početku brojne hodočasnike iz većine susjednih župa Ogulinskog dekanata. Među njima je bio i Karlovački župan Damir Jelić s brojnih županijskim pročelnicima, kao i više načelnika općina i čelnika na čelu s načelnikom općine Josipdol Zlatkom Mihaljevićem.

„Jer je Bog tako ljubio svijet, da je predao svojega jedinorođenog Sina, da svaki, koji vjeruje u njega, ne pogine, nego ima život vječni.,“ citirao je na početku svoje homilije vlč. Miličević evanđelje po Ivanu 3.16 koje ustvari nabolje sadrži bit Biblije. Dao je svog sina na odgoj i skrb ne bilo kome nego sv. Josipu, Isusovu poočimu. Kad se njemu molimo posrijedi je veliko iskustvo i uslišanje za sve zagovornike. Vlč. Miličević je u nastavku progovorio o značaju molitve koja je izvor ljubavi prema Bogu. Molitva je ta koja smanjuje rizik od depresije, anksioznosti, stresa, uz nju lakše rješavamo životne probleme. Molitva nas čini skromnijima, manje pohlepnima, ona ubrzava postoperativni oporavak i produžava život. U molitvi je bitna ustrajnost uz koja su onda moguća svakakva čuda. Učimo od sv. Josipa o značaju molitve kao i bez straha skrbiti za druge, zaključio je svoju homiliju mons. Marinko Miličević.

Tags: Josipdol, Sveti Josip

Pretraživanje stranice