Biskup Križić na Spasovo u Cerovniku

cer uzasasce a(Cerovnik, 10.5.2018.) -  U četvrtak 10. svibnja u župi Cerovnik u Ogulinskom dekanatu svečano je proslavljen blagdan nebeskog zaštitnika župe, Uzašašće Gospodinovo. Misno slavlje u nazočnosti brojnih župljana i hodočasnika predslavio je gospićko-senjski biskup Zdenko Križić u suslavlju mjesnog župnika i upravitelja svetišta Gospe od Čudesa u Oštarijama popa Antuna Luketića, svog tajnika Mišela Grgurića, župnika Ogulina Josipa Štefančića i Trašmarije i Lipe na Dobri don Željhka Kutena. Slavlje je započelo tradicionalnom procesijom od kapele Srca Marijina pa do župne crkve u kojoj su sa svojim stjegovima sudjelovali i članovi Dobrotvornog podupirajućeg društva Uzašašće Gospodinovo kao i DPD Sv. Marko Križevčanin iz Skradnika u župi Oštarije.

Biskup Križić je na početku kod kapele Srca Marijina prenio Božji blagoslov na obitelji koje su Crkva u malom. U njima se upoznaje Bog i njihova je odgovornost za odgoj ogromna. Nije teško roditi dijete, teško je od njega učiniti čovjeka. Molimo Boga da nam obitelji budu mjesta gdje se odgajaju dobri ljudi koji su dobar ukras svakom kraja. Biskup Križić je zatim u homiliji poručio da nije lako biti vjernik kada se ima problema u životu, jer je u našoj vjeri čest problem povezanosti Boga i naših očekivanja. Dok je Isus govorio o kraljevstvu nebeskom, ljudi su skloni kraljevstvu zemaljskom i materijalnim dobrima. Iako je đavao Isus nudio raskošne ponude on je ostao stamen, a koliko smo mi, koliko je nas odlučno da je prodaje dušu za moć i bogatstvo. Kao što se Isus pripremao za javno djelovanje boraveći 40 dana u pustinji, neka to i nama bude putokaz i poruka u životu, zaključio je biskup Križić. Nakon mise održano je druženje vjerničkog puka i članova DPD Spasovo iz Cerovnika.
Misu je uzveličao župni zbor pod vodstvom i uz orguljsku pratnju Franje Puškarića. Nakon mise održano je druženje hodočasnika u organizaciji DPD-a Spasovo. Proslavi je nazočio i Zlatko Mihaljević, načelnik općine Josipdol.

cer uzasascecer uzasasce b

Tags: Cerovnik, Uzašašće, Spasovo