Blagdan Krista Kralja u franjevačkom samostanu

og krist kralj(Ogulin, 25.11.2018.) - U nedjelju 25. studenog u Ogulinu je u samostanu „Sv. Franje Asiškog“ franjevaca trećoredaca glagoljaša u kapeli Krista Kralja svečano proslavljen nebeski patron kapele i zaštitnik samostana. Održano je to 81. godinu za redom od kada franjevci djeluju u Ogulinu, u početku samo u samostanu, a odnedavno i u drugoj ogulinskoj župi bl. A. Stepinca. Misno slavlje predslavio je novi subrat u samostanu fra Mirko Gregov u suslavlju župnika župe bl. A. Stepinca fra Petra Grubišića, župnika Ogulina Josipa Štefančića te fra Marka Neretljaka te franjevačkih bogoslova. Glazbom je misu animirao zbor Kralj ljubavi uz orguljsku pratnju Marija Lovničkog i gitarsku pratnju dr. Tihomira Beline.

Kad u Ogulinu spomenemo blagdan Krista Kralja sve su oči uprte u franjevački samostan sv. Franje Asiškog gdje je središnja proslava tog blagdana kojeg je Crkva ustoličila 1925. godine od strane Pape Pia XI. Pojavom totalitarnih režima od komunizma pa do fašizma i nacizma, baš kao što se čulo u čitanju proroka Danijela o apokaliptičnim vremenima i 4 zvijeri, blagdanom Krista Kralja se želi ukazati na vlast Krista koja se ostvaruje ljubavlju. U konačnici to kraljevstvo i dalje dominira, dok su kraljevstva totalitarni režimi većinom propala. Ipak, današnje vrijeme 21. stoljeća i dalje nudi brojne zamke pri čemu je vodstvo Krista Kralja izuzetno važno da nas čini budnima, pogotovo uoči skorog Adventa ili nade Došašća.
Nakon mise brojni vjernici zadržali su se na agapeu sa svećenicima u dvorištu i prostorijama samostana.

og krist kralj 1

Tags: Ogulin, Krist Kralj, franjevci, trećoredci