Betlehemsko svjetlo stiglo u biskupiju

og betlehemsko svjetlo u ogulinu i gs biskupiji(Ogulin, 16.12.2018.) -  U nedjelju 17. prosinca po višegodišnjoj tradiciji članovi Izviđačkog odreda Frankopan iz Ogulina donijeli su Betlehemsko svjetlo iz zagrebačke katedrale u Ogulin u župu sv. Križa, a time ujedno i u Gospićko-senjsku biskupiju. Svjetlo su donijeli u župnu crkvu sv. Križa iste večeri nakon što je svjetlo iz Betlehema doneseno u Beč, a nakon toga u Zagreb. Izviđači su donijeli svoje lampaše sa svjetlom na večernju misu u župnu crkvu sv. Križa u 18 sati koju je predvodio župnik Josip Štefančić. Tom prilikom je predstavio novog đakona Gospićko-senjske biskupije Josipa Tomljanovića koji će svoju đakonsku praksu obaviti u najvećoj župi biskupije, sv. Križa u Ogulinu.

Betlehemsko svjetlo koje su noćas izviđači donijeli u našu crkvu i Gospićko-senjsku biskupiju, simbol je nade, mira i adventskog iščekivanja, poručio je župnik Štefančić. Predstavnici izviđača su poručili da su ponosni što su po tradiciji donijeli betlehemsko svjetlo iz zagrebačke katedrale, a time i u sve domove našeg grada i biskupije. Nakon toga svjetlo su podarili svim župljanima koji su ih odnijeli u svoje domove, a kasnije će biti prenijeto i u Gospić i ostala dekanatska središta.

Tags: betlehemsko svjetlo

Pretraživanje stranice