Presveto Trojstvo u Otočcu

Ponedjeljak, 23. 5. 2005.

Proslava župne svetkovine u Otočcu.

Dr. Šimunović poželio je da je trodnevna duhovna priprava za blagdan Presvetog Trojstva u kojem se očituju najveće tajne naše vjere bude potvrda nade u hrabriji vjerski život sviju nas. Presveto Trojstvo sažetak je božićnog darivanja, uskrsnuća kao i silaska Duha koji nas učvršćuje u vjeri. Danas je prilika da si posvijestimo da imamo veliko bogatstvo, trojednog Boga koji nam otkriva tajnu da se svi spasimo. Kao što kaže papa Benedikt XVI. svi smo od Boga smišljeni, voljni i sa svima nama Bog ima plan, poručio je dr. Šimunović te poželio da više jedni druge međusobno križamo i blagoslivljamo kako su nekada činili naši roditelji. Danas smo često otuđeni iako smo Bogu slični. Kao da smo se prepali odgovornosti u obitelji i narodu. Pokažimo odgovornost kao što smo je pokazali u Lici u Domovinskom ratu pa će nam i obitelji biti brojnije i nećemo nestajati. čitajmo knjigu života, Bibliju, jer nas ona okrepljuje i čini boljima za život gdje boravi trojstveni Bog.

Ogulinci u Otočcu kod bivšeg župnika.Na kraju su gosti iz Ogulina svom bivšem župniku, a sada otočkom, mons. Šporčiću uručili poklon i prenijeli zahvalu na pozivu za nazočnost na svečanosti Presvetog Trojstva.

Trodnevnica je započela u četvrtak susretom župnih suradnika kada je misno slavlje predvodio župnik i dekan gospićki vlč. Antun Luketić, te u petak kada je euharistiju predvodio župnik i dekan senjski preč. Mile čančar. Istog dana župnik otočki mons. Tomislav Šporčić priredio je primanje za predstavnike gradskih struktura na kojima je govorio o značaju župe u današnje vjere te o usmjeriteljskim porukama novog pape Benedikta XVI. Konačno, u subotu je održan nakon večernje mise susret ljubitelja Biblije kao knjige vjere i kulture gdje su govorili profesori s riječke Teologije, dr. Milan Šimunović i poznati bibličar dr. Ivan Šporčić, kojom prilikom je govoreno o njegovoj novoj knjizi «Božja poruka za današnje vrijeme – Promišljanja o Bibliji i s Biblijom» kao i prošlogodišnjem zborniku «Stari Zavjet – izvor vjere i kulture».

Tekst i fotografije: Zvonko Ranogajec