SENJ: Prva pričest u senjskoj katedrali

(9. 5. 2010. – B. Lj.) Nakon što su u petak 7. svibnja obavili prvu svetu ispovijed, četrdesetak ovogodišnjih polaznika trećeg razreda osnovne škole u u nedjelju 9. svibnja u 9.30 u senjskoj katedrali Uznesenja BDM primili su prvu svetu pričest. U nazočnosti roditelja, rođaka, prijatelja i ostalih župljana osjetila se ushićenost i posebnost svečanog trenutka.

Župnik mons. Mile Čančar na početku misnog slavlja pozdravio je prvopričesnike i njihove roditelje naglašavajući važnost ovog događaja kada prvi put pristupaju Božjem stolu blagovati Tijelo i Krv Kristovu. Posebno se radovala i vjeroučiteljica Danijela koja je djecu pripremala za svetu pričest, ali i vjeroučiteljica Josipa koja je pomogla u uređenju katedrale.

Pretraživanje stranice