Senjani slavili Veliku Gospu i papino priznanje jubilarnim članovima župnog zbora

Petak, 15. 8. 2014.

Biskup je u svojoj blagdanskom obraćanju brojnom senjskom vjerničkom puku progovorio o potrebi stvaranja zdravijih odnosa vjernika međusobno kao i prema društvu koje je zahvatila kriza apatija i depresija. Ona je posljedica prvenstveno gubitka vjere u same sebe i svoj narod. Dok neki šire nepovjerenje i u samu Crkvu, ne dopustimo da nam netko ukrade snagu vjere. BDM stoljećima je a posebno i u drevnom Senju ulijevala snagu u mnogim sudbonosnim trenucima. Ona je najbolji lijek protiv depresije kojom smo izloženi jer je ona jasno rekla „neka mi bude po riječi Tvojoj."
Na kraju mise župnik dr. Pavlić uručio je papinski blagoslov dvojici članova katedralnog zbora sv. Cecilije, orguljašu Milanu Dučiću za 40 godina službe orguljaša kao i Ivanu Prpiću Špiki za 25 godina ravnanja katedralnim zborom i 35 godina pjevanja u katedralom zboru. Biskup Bogović izrazio je veliku zahvalu Ivanu Prpiću na njegovom doprinosu crkvenom pjevanju u biskupiji i vođenju združenog zbora kod proslave Dana hrvatskih mučenika na Udbini. Njega nije potrebno puno moliti već on odmah razmišlja kako nešto uraditi. On je jako potreban Crkvi i biskupiji kao i ona njemu . Posrijedi je međusobno darivanje. Na kraju mu je uručio kao poklon više knjiga s tematikom biskupije.

senj velika gospa