Krivi put

Nedelja, 6. 8. 2006.

Krivi put, 6. kol. 06Misa je počela svečanim ophodom oko crkve u kojem su kip Gospe Snježne nosili rimski bogoslovi Mario Tomljanović i Tomislav Stipić. U svojoj homiliji mons. šporčić se na početku podsjetio vremena pred točno 20 godina kada je kao novi župnik došao u Krivi Put, da bi u nastavku govorio o događaju od 5. kolovoza 352. godine za pape Liberija kada je ispunjeno proročanstvo Blažene Djevice Marije da će pasti snijeg i na kojem je mjestu u Rimu podignuta bazilika Svete Marije Velike. Blagdan koji danas slavimo pokazatelj je da Marija uslišava molbe, poručio je mons. šporčić te govorio o dvije krijeposne vrline Marije, djevičanstvu i majčinstvu. One su posebno značajne danas kada je i majčinstvo a i djevičanstvo u krizi. Jedino majčinstvo stvara optimističan stav prema životu i svijetu i majka je oko i prozor za svijet svom djetetu.

Dekan čančar na kraju je izvijestio o radovima koji se obavljaju na župnoj crkvi na čemu je zahvalio župljanima. Nakon mise predstavnici gradskog poglavarstva Senja i mjesnog odbora Krivi Put položili su vijence na grob palim braniteljima a posebno legendarnom sinu Krivog Puta i pripadniku Prve gbr Tigrova Damiru Tomljanoviću Gavran. Na trgu u Krivom Putu kraći koncert održali su članovi Hrvatske udruge kulture iz Male Bosne kod Subotice koji su po prvi puta posjetili domovinu svojih predaka koji su se pred Turcima pred više stoljeća odselili u Panoniju.