Komemoracija povodom smrti senjskog gradonačelnika

Subota, 7. 10. 2006.

U knjigu žalosti gospodin Biskup je napisao: „Poštovanom gospodinu Gradonačelniku posljednji pozdrav iz ovih zemaljskih pogleda. Imao si hrabrost preuzeti neke obveze i odgovornosti iako si bio svjestan da ti je zdravlje narušeno. Zahvaljujemo na toj hrabrosti da i zadnje atome snage utrošiš na dobro svih, napose na dobro onih s kojima si rastao i živio. Pokoj ti vječni. Biskup mons. dr. Mile Bogović.“ Opraštajući se od Gradonačelnika u svoje ime i u ime župljana u knjigu žalosti se upisao i preč. Mile čančar, župnik i dekan senjski te prepozit Senjskoga kaptola.

G. Zlatko Modrić se rodio 1947. godine u Senju. Njegova obitelj potječe iz Velike Brusnice. Diplomirao je strojarstvo, radio više godina u kraljevičkom brodogradilištu. Kao član HDZ izabran je u prvu senjsku gradsku skupštinu nakon osamostaljenja Hrvatske. Od 1997. do 2001. član je Gradskog poglavarstva, 2001. do 2005. član je Gradskoga vijeća, a od 2005. godine i gradonačelnik. Posebno je u svome mandatu želio ostvariti projekt izgradnje staračkoga doma i povratak visokoga školstva u Senj.