Uskrsni ponedjeljak u Slunju s biskupom Bogovićem

slunj biskup bogovic i uskrsni ponedjeljak 18(Slunj, 2.4.2018.) - Misno slavlje na Uskrsni ponedjeljak tradicionalno je u Slunju u župnoj crkvi Presvetog Trojstva predslavio biskup u miru Mile Bogović u suslavlju župnika i dekana slunjskog mons. Mile Pecića. Glazbom je misu animirao župni zbor pod vodstvom prof. Anke Čuić.
Ovih dana mnogi često kao frazu ponavljaju da je Uskrs najveći i najvažniji blagdan u kršćanskom svijetu. No, pitanje je za te kako se odnose prema tom blagdanu. Nakon Kristova uskrsnuća apostoli su se promijenili, nakon što su ga neki zatajili, otvorile su im se oči te su krenuli po svijetu naviještati Kristovo uskrsnuće. Nakon njegova uskrsnuća, nestao je strah jer su znali da ih vodi Onaj koji je nadvladao smrt.

Pastirski pohod biskupa Zdenka Križića župi Cetingrad

cetingrad pohod(Cetingrad, 17.2.2018.) - Danas je gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić s tajnikom vlč.Mišelom Grgurićem posjetio župu Cetingrad. Pogledao je župnu crkvu, najveću u ovom dijelu Hrvatske, koja je nikla iz pepela u istim dimenzijama kao i prije razaranja 1991. godine. Posjetio je neke ustanove u mjestu, pregledao matične knjige i stavio svoj potpis.

Continue Reading

Pastirski pohod Slunju i župama dekanata

slunj pohod7(Slunj, 16.2.2018.) - Pastirski pohod gospićko-senjskog biskupa mons. Zdenka Križića župama Slunjskog dekanata nastavljen je i danas i to župi Slunj. U 10 sati stigao je u župni stan u Slunju. Vizitacija župa svakih pet godina starodrevna je praksa u crkvi. Vizitacija uključuje uvid u poslovanje župnog ureda, župske blagajne, stanje crkvenih objekata…Jednom riječju materijalna i duhovna strana župe. Važniji dio je susret s Božjim narodom. Tako je biskup posjetio nekoliko važnih ustanova u Slunju.

Gospa Lurdska u Velikom Skočaju

zavalje skocaj gospa lurdska(Zavalje, Veliki Skočaj, 11.2.2018.) - Gospa Lurdska nebeska je zaštitnica filijalne crkve župe Zavalje u Velikom Skočaj koji je ove godine proslavljen na 6. nedjelju kroz godinu. Misno slavlje predslavio je župnik Donjeg Lapca, Boričevca i Zavalja vlč. Dino Rupčić.
Pošto se na taj dan slavi i Dan bolesnika, vlč. Dino podijelio je na misi i sakrament bolesničkog pomazanja a tradicija nalaže da se za ovaj zbor na Skočaju obavi i zavjet oko kipa odnosno pećine Gospe Lurdske, a blagoslovljena je i voda koja podsjeća na Lurdsku. Na misi se bilo oko šezdeset vjernika, što iz samog Skočaja što iz drugih sela zavaljske odnosno bihaćke župe.

Biskup Bogović predslavio misu na 5. obljetnicu smrti vlč. Mile Ivančića

zavalje biskup bogovic i 5. oblj. smrti mile ivancica(Zavalje, 8.2.2018.) - Svetom Misom zadušnicom koju je predslavio umirovljeni gospićko- senjski biskup mons. Mile Bogović obilježena je u četvrtak 8. veljače peta godišnjica mučeničke smrti domaćeg sina, zavaljskog župnika vlč. Mile Ivančića. Uz mjesnog župnika Dina Rupčića suslavili su župnik Korenice mons. Mile Čančar, župnik Perušića i Kaluđerovca vlč.Mile Šajfar, te pater Euzebije pavlin iz Kamenskoga . U asistenciji su bili ministranti iz Donjega Lapca te pavlinski bogoslov i pavlinski časni brat. Na Misi su bile i časne sestre Klanjateljice Krvi Kristove koje djeluju u župi Sv.Ante u Bihaću, dok je pjevanje predvodila Dragica Keča pjevajući sa zavaljskim ženama stare liturgijske pjesme.

Continue Reading

Vojni biskup Jure Bogdan blagoslovio novu Postaju granične policije u Cetingradu

cetingrad biskuop bogdan blagoslovio postaju granicne policije(Cetingrad, 7.2.2018.) - U sijedu 7. veljače u Cetingradu je vojni biskup mons. Jure Bogdan nazočio otvaranju nove postaje granične policije u koju je uloženo više od milijun eura iz europskih fondova. Uz ministra hrvatskih branitelja Tomu Medveda, inače domaćeg sina, svečanosti je nazočio i ministar policije Davor Božinović.

Pretraživanje stranice