KORENICA: Svečano na Uskrs s pet krštenja

(4. 4. 2010. – Slavko Grgurić) Uskrs je sam po sebi blagdan radosti, ali ove godine 4. travnja u koreničkoj crkvi sv. Jurja bio je još radosniji. Na misi u 11 sati župnik vlč. Stipe Zeba krstio je petero djece: treće dijete u obitelji Hrgota (Mia), prvo obitelji Babić (Antonia), prvo u obitelji Šošić (Petar), treće u obitelji Čortan (Magdalena) i prvo dijete obitelji Vidović (Matej). Pjevanje pod svetom misom predvodio je crkveni zbor uz pratnju tamburaša pod vodstvom Đanija Findrika.

Dvadesetak mladih na Veliki petak, 2. travnja, nakon klanjanja križu okupili su se u župnoj dvorani bojati jaja. Oko 200 pisanica su na misi bdijenja i na Uskrs prodavali ispred crkve, a prikupljeni novac su dali u karitative svrhe.

Pretraživanje stranice