PLITVICE: Sastanak odbora za obilježavanja 10. obljetnice biskupije

(6. 5. 2010. – M. P.) Gospićko-senjska biskupija ima iza sebe tek 10 godina povijesti. Nije to neko dugo razdoblje, ali ga treba nekako obilježiti. Odbor za proslavu sastao se pod predsjedanjem biskupa mons. dr. Mile Bogovića na Plitvicama 6. svibnja u 10 sati.

Mr. Branislav Šutić, ravnatelj Nacionalnog parka Plitvička Jezera pozdravio je nazočne svećenike i upoznao ih sa sadržajima ponude NP Plitvička Jezera kao i planovima za budućnost.Kao mjesto održavanja sastanka Plitvice su uzete ne zbog turističke atrakcije nego zbog toga što je na Plitvicama u izgradnju bogoštovni prostor. Župa Plitvice nema, naime, ni crkve ni župnog stana. Prošle godine se pristupilo uređenju jedne devastirane zgradu u naselju Mukinje. Ona će poslužiti kao pastoralni centar. Biskup i članovi Odbora razgledali su gradilište na kojem su u tijeku radovi na vodo- i elektro-instalacijama.

Pretraživanje stranice