PLITVICE: Proslavljen patron župe

Utorak, 25. 5. 2010.

Župnik Knežević je na početku svima čestitao župni blagdan i posebno pozdravio predstavnike općinskih vlasti. U propovijedi je vlč. Čutura objasnio značenje Gabrijelova pozdrava Mariji, kao i bit njezina pitanja anđelu ter odgovora na Božji poziv: "Neka mi bude po tvojoj riječi!". Propovjednik je - istaknuvši i Zaharijinu sumnju u anđelovu riječ, nakon čega je izgubio dar govora - naglasio kako prihvaćanje volje Božje uvijek donosi blagoslov ter je vjernike potaknuo da promisle jesu li u svakodnevnom životu više "Zaharija" ili "Marija". Potom je vlč. Antonio posvijestio kako je Isus s križa svojoj Majci povjerio skrb za Njegovu braću i time Mariju dao za majku cijele Crkve, nakon čega se njezina uloga nastavlja na zemlji. Potaknuvši na kraju članove plitvičke župne zajednice da budu ponosni što njihova župa nosi naslov Marije Majke Crkve, zazvao je na njih Božji blagoslov i zaželio da ih Marija brani kao svoju djecu.