Misa na Dan općine Cetingrad

Srijeda, 8. 8. 2018.

U svojoj homiliji mons. Pecić je istaknuo:“ Danas se mislima vraćamo u prošlost kada je ovaj kraj bio poharan , mali goloruki narod protjeran od strane nositelja zločinačke ideologije. Cetingradski kraj je u toj borbi za opstanak imao čak 47 žrtava kojih se danas sjećamo. Ljudi se nisu 4 godine mogli vratiti iz progonstva, no mladići su se oduprijeti zločinačkoj ideologiji te se trijumfalno vratili svojim domovima. To je bila prava žrtva, žrtva za bližnjega, što je i pravi smisao života kršćana, po uzoru na Isusa Krista. To posebno vrijedi i za nas danas. Svi oni koji su dali svoje živote ustvari su zrna koja nisu umrla, nego su dala nove živote, zaključio je propovjednik. Nakon mise položeni su vijenci pred spomenik braniteljima nedaleko crkve a molitvu odrješenja predvodio je župnik Smiljanić.