Ordinarijat Gospićko-senjske biskupije

Predbožićni susret svećenika u Gospiću

predbozicni1 2018(Gospić, 10.12.2018.) -IKA- Redoviti predbožićni susret svećenika Gospićko-senjske biskupije održan je u ponedjeljak 10. prosinca u Gospiću. Započeo je molitvom Srednjega časa u katedrali, a potom je pokorničko bogoslužje predvodio salezijanac don Stjepan Tribuljak iz Pastoralnog centra na Plitvicama. Nakon poticajne meditacije, ispita savjesti i molitve svećenici su mogli pristupiti sakramentu pomirenja. Drugi dio radnoga susreta, na koji su došli gotovo svi svećenici, održan je u biskupskom ordinarijatu. Na početku je sve nazočne pozdravio koordinator susreta generalni vikar mons. Marinko Miličević te je najavio temu i predavača preč. dr. Richarda Pavlića, senjskoga župnika i profesora na Teologiji u Rijeci. U vrlo iscrpnom i temeljitom izlaganju, prožetom svetopisamskim navodima, dr. Pavlić obradio je temu “Svećenička duhovnost”.

Đakonska ređenja u senjskoj katedrali Uznesenja BDM

senj đakonska ređenja 2(Senj, 1.12.2018.) - U subotu 1. prosinca u Senju je održano đakonsko ređenje bogoslova Josipa Tomljanovića iz Senja i Marija Kralja iz Oroslavja, koje je u nazočnosti tridesetak svećenika među kojima i o. Mate Miloša iz Remeta, rektor riječke Teologije dr. Mario Tomljanović i biskupa u miru Mile Bogovića zaredio gospićko-senjski biskup Zdenko Križić. Uz domaće vjernike svečanosti đakonskog ređenja nazočili su bogoslovi biskupije, župljani rodne župe ređenika Marija Kralja iz Oroslavja na čelu sa župnikom Dragom Bosnarom kao i hodočasnika i svećenika iz drugih dijelova biskupije.

Continue Reading

Duhovnost caritasovih djelatnika i volontera

licki osik bisk susret caritasovih volontera i zupnika(Lički Osik, 24.11.2018.) - U subotu 24. studenog u pastoralnom centru župe sv. Josipa u Ličkom Osiku održan je redoviti godišnji susret svećenika i volontera župnih Caritasa Gospićko-senjske biskupije koji je okupio oko 30 sudionika iz svih dekanata biskupije. Središnje predavanje na temu „Duhovnosti caritasovih djelatnika“ održao je profesor na riječkoj Teologiji i župnik Senja dr. Richard Pavlić.

Continue Reading

Biskupijski susret čitača u liturgiji: O riječi u liturgijskoj komunikaciji

plitvice citaci u liturgiji 2(Plitvice, 17.11.2018.) - U subotu 18. studenog u pastoralnom centru Marije Majke Crkve na Mukinjama na Plitvicama održan je redoviti godišnji susret čitača u liturgiji Gospićko-senjske biskupije. Susret, inače 12. po redu započeo je molitvom Srednjeg časa koji je predvodio generalni vikar Gospićko-senjske biskupije mr. Marinko Miličević. Središnju temu „ Riječ u izvan-liturgijskoj komunikaciji“ održao je župnik Kompolja, Brloga i Vratnika don Anđelko Kaćunko u nazočnosti preko 50 sudionika susreta iz svih dekanatskih središta kao i više svećenika.

Continue Reading

U Otočcu održan susret vijećnika župskih pastoralnih vijeća

ot pastoralna vijeca 1(Otočac, 4.11.2018.) - U nedjelju 4. studenog u Otočcu je sedmi puta zadnjih godina na početku nove pastoralne godine održano tradicionalno okupljanje župnih pastoralnih vijeća Gospićko-senjske biskupije kojim se najavljuje nova pastoralna tema koja je ove godine u znaku „Duhovnih zvanja“. Susret je započeo Bogoslužjem Riječi u župnoj crkvi Presvetog Trojstva koju je najavio domaćin, župnik i dekan otočki mons. mr. Tomislav Šporčić a predvodio gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić.

Pretraživanje stranice