Ordinarijat Gospićko-senjske biskupije

Pohod župi Generalski Stol

gen stolGospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić pohodio je na treću vazmenu nedjelju, 15. travnja 2018., župu Sv. Antuna Padovanskog u Generalskom Stolu, gdje je u župnoj crkvi u koncelebraciji s mjesnim župnikom vlč. Ivicom Tollom i biskupovim tajnikom i kancelarom vlč. Mišelom Grgurićem, predvodio svečano misno slavlje.

Patron gospićke katedrale Blagovijest

navjestenje(Gospić, 9.4.2018.) - U ponedjeljak 9. travnja u Gospiću je svečano proslavljen patron gospićke katedrale, Navještenja BDM, Blagovijest, koju je u koncelebraciji 7 biskupa Riječke mitropolije i susjednih biskupija predvodio riječki nadbiskup i metropolit mons. Ivan Devčić. Suslavili su uz domaćina, gospićko-senjskog biskupa Zdenka Križića, porečko-pulski biskup Dražen Kutleša, krčki biskup Ivica Petanjak, šibenski biskup Tomislav Rogić te umirovljeni biskupi Ante Ivas, Mile Bogović i Valter Župan.

Sabor biskupa Riječke metropolije u Gospiću

biskupi metropolije(Gospić, 9.4.2018.) - Sabor biskupa Riječke metropolije održan je u ponedjeljak 9. travnja u biskupskom Ordinarijatu u Gospiću. Pod predsjedanjem riječkog nadbiskupa i metropolita mons. dr. Ivana Devčića. Na saboru su sudjelovali porečko-pulski biskup mons. dr. Dražen Kutleša, krčki biskup mons. dr. Ivica Petanjak i gospićko-senjski biskup mons. mr. Zdenko Križić koji kao gospićko-senjski biskup na Blagovijest tradicionalno ugošćuje biskupe metropolije.

Biskup Križić pohodio župu Prozor

prozor nedjelja bozjeg milosrdja(Prozor, 8.4.2018.) - Gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić pohodio je na Bijelu nedjelju i blagdan Božjeg milosrđa, 8. travnja 2018., župu Uzvišenja sv. Križa u Prozoru, gdje je u župnoj crkvi, u koncelebraciji s mjesnim župnikom vlč. Ivicom Miškulinom i biskupovim tajnikom i kancelarom vlč. Mišelom Grgurićem, predvodio svečano misno slavlje.

Continue Reading

Marijana Petir o katolicima u politici

LO tribina m petir(Lički Osik, 5.4.2018.) - U župi sv. Josipa u Ličkom Osiku održana je redovna mjesečna tribina zadnjeg četvrtka u mjesecu (zbog Uskrsa prebačeno na prvi četvrtak) na kojoj je gostovala članica Europskog parlamenta Marijana Petir. Petir koja je ušla u EU parlament na temelju preferencijalnih glasova dio je kluba Europskih pučana a djeluje u odboru za poljoprivredu i ruralni razvoj. Osim toga je i članica Odbora za ljudska prava i prava nacionalnih manjina Hrvatskog sabora ispred HBK. Govorila je na temu „Katolici u politici“.

Pretraživanje stranice