Ordinarijat Gospićko-senjske biskupije

Proslava sv. Vida u Rijeci

(Rijeka, 15. 6. 2008. - IKA) U Rijeci je u nedjelju 15. lipnja svečano proslavljena svetkovina sv. Vida, zaštitnika Riječke nadbiskupije i grada Rijeke. Misu je u 11 sati predvodio nadbiskup Devčić koji je pritom dodijelio Medalju sv. Vida desetorici zaslužnih vjernika laika. Središnje misno slavlje u 18 sati predvodio je varaždinski biskup Josip Mrzljak. Prije mise je upriličena procesija iz Katedrale prema Trgu riječke rezolucije (ispred Dominikanske crkve).

Proslavi je prethodila trodnevnica od 12. do 14. lipnja. Mise trodnevnice u 18 sati predvodio je vlč. Marinko Kajić, župni vikar u župi Uznesenja BDM u Rijeci, a posljednjeg dana trodnevnice u subotu 14. lipnja svečanu pjevanu večernju predvodio je riječki nadbiskup i metropolit dr. Ivan Devčić, nakon koje je bila sv. misa. Na samu svetkovinu u nedjelju 15. lipnja prva jutarnja misa je bila u 7 sati a predvodio ju je prelat mons. Ivoslav Linić, rektor Katedrale i prepozit Metropolitanskog kaptola. Misu u 8 sati predvodio je mons. Nikola Uravić, kanonik i ravnatelj Bogoslovnog sjemeništa u Rijeci. U 9.30 sati je misu na talijanskom jeziku predvodio mons. Eugenio Ravignani, biskup tršćanski.

Pretraživanje stranice