Najave

Najava: Vjeronaučna olimpijada u Gospiću za vjeroučenike naše biskupije

Ogulin, 16. veljača 2018.

U utorak 27. veljače u Gospiću se u osnovnoj školi dr. Jure Turića održava vjeronaučna olimpijada za učenike osnovnih i srednjih škola s prostora Gospićko-senjske biskupije. Natjecanje će u 9.30 sati otvoriti gospićko-senjski biskup u miru Mile Bogović a nastupiti će 22 osnovne i 8 srednjih škola.

Inicijativa „40 dana za život“

TRIBINA ANGELUSInicijativa „40 dana za život“ je ekumenska molitvena pro-life inicijativa za život, a posredno i inicijativa za zaustavljanje abortusa. Na svjetskoj razini u njoj je do sada službeno sudjelovalo 725 000 ljudi svih kršćanskih denominacija u 675 gradova u 40 zemalja na svijetu. U Hrvatskoj je pokrenuta prije tri godine, a već u njoj „službeno“ sudjeluje preko 8 000 ljudi u 26 hrvatskih gradova.

Continue Reading

Najava: Korizmeno hodočašće Gospićkog i Otočkog dekanata u gospićku katedralu

(Gospić, 11.2.2018.) - U subotu 3. ožujka započinju korizmena hodočašća dekanata Gospićko-senjske biskupije u gospićku katedralu Navještenja BDM. Ovo je druga godina da hodočaste po dva dekanata, a prvi će biti domaći Gospićki i Otočki dekanat. Nakon križnih puteva misu u 11 sati će predslaviti gospićko-senjski biskup Zdenko Križić u suslavlju se svećenicima oba dekanata.

Korizmeni susret svećenika

U ponedjeljak 19. veljače u Gospiću će se održati korizmeni susret svećenika Gospićko-senjske biskupije. Susret počinje u 10 sati u katedrali Navještenja BDM pokorničkim bogoslužjem. Nakon pokorničkog bogoslužja susret će se nastaviti u Ordinarijatu gdje će predavanje na temu „Svećenik kao duhovni otac i pastir“ održati vlč. mr. Jakov Rađa.

Najava: Biskup Bogović predslavi misu na 5 obljetnicu smrti vlč. Mile Ivančića

Zavalje, 29. sij. 18.
Najava: Biskup Bogović predslavi misu na 5 obljetnicu smrti vlč. Mile Ivančića

U četvrtak 8. veljače gospićko-senjski biskup u miru mons. dr. Mile Bogović predslavi misu na petu godišnjicu smrti vlč. Mile Ivančića, župnika Zavalja. Misa je u 15 sati a suslaviti će župnik Zavalja, Donjeg Lapca i Boričevca vlč. Dino Rupčić.

Pretraživanje stranice